4 May 2012

Ödül - Versatile Blogger
Sevgili İpek Böceği, Şavki, Zeugma,  Sessizgemi , Biricit ve Deeptone beni  Versatile ödülüne layık görmüşler.. ödüllendirmişler.. Teşekkürlerimi sunuyorum beni bu ödüle layık gördükleri için.
(bunları sahnede söylerken heyecandan kekeliyorum, yüzüm kızarmış, ter basmış, bilmem kaç bin paund tutarındaki gece kıyafetimin eteğine takılmış ayakkabı topuğumu kırmışım...)

Ayrıca Minik Japon beni En Yaratıcı Blog dalında  Dünyanın Ortasında Oscar Ödülü'nü layık görmüş. Dün gece de Oscar ödülümü almak için kırmızı halıda yürümüştüm...
Kendisine şükranlarımı buradan da iletmek isterim...  (aslında hava atmak istiyorum..!)

(Ne kadar havalara girdim yaa.. biraz mütevazi seviyelerde dolaşsam..daha hayrıma olacak gibi..)

Benim de bu Versatile ödülünü 11 kişiye vermem gerekiyormuş..


Ben ödüllerimi 11 blog ile sınırlamaya çalışacağım ama bu diğer sevdiğim ve beğendiğim bloglara vermek istemediğimden değil. Sadece tek tek sevdiğim blog isimlerini yazarak attığım kavanozdan çektiğim isimler olmadıkları için bu listede yoklar. Bir dahaki ödüllerim onlardan birilerinin olacak...


ve bir çok özel bir blog var, ona kendi  insiyatifimi kullanarak
daha yayına başlamamış olsa bile,deneme yayınlarını bildiğimden
ödül vermek istiyorum...
karşınızda
(kendileri dizi manyaq'ın kızı olurlar)
(not: şu anda yayına başladı ziyaret edebilirsiniz)


Kurallara göre kendimle ilgili 7 gerçek paylaşmam gerekiyormuş..

1- Bana güzel gelen her şeye aşığım. Tek bir bibloyu/çiçeği/resmi/bardağı/taşı/görüntüyü/v.s. saatlerce seyredebilirim., benim seyretmem de yetmez.. başkalarına da tuttururum 'ama baksanaa nee güzeeel di miii?' hesabına..

2- Huysuzum bir çok konuda, huysuzluğum tuttu mu gem vurmak olası değildir..Özellikle kavramların içlerini boşaltarak kullanmaya, ben - sen ve biz olgularının anlamlarının bilinmemesine ve hepsinin  'ben' olgusu altıda toplanmasına...karşı huysuzluk alerjim var.. 

3- Öfkeliyim:  Bireysel çıkarları ve/ya kendi inanaçları uğruna başkalarının hayatlarını zorlaştıran tüm insanlara öfkeliyim. Biriktiririm uzun süre ve kova dolunca patlarım.. sonra da çevreye verdiğim zararı tanzim etmek için uğraşır dururum..


4- Şaşkınım insanların ısrarla önyargılarına yenilecek kadar zayıf olmalarına. Müthiş içerliyorum böyle insanların ortalıkta akılları varmış, vicdanları varmış gibi dolaşmalarına..

5- İsyankarım baskılara, fiziksel veya psikolojik.. ve tepkilerim sert oluyor.. keskin sirke misali..

6- Saldırganım bencilliklere.. dünyanın merkezine kendisini koyarak, sanki bütün evren onu tatmin etmekle görevliymiş gibi davranan kişiler karşısında her türlü engizisyon işkencelerini uygulamak aklıma geliyor.. ama yapamıyorum daha sinir oluyorum.. Ve o insanı gördüğüm an huysuzluğumun bir versiyonu hemen ortaya çıkıveriyor. Sen misin bencillik eden? hadi bakalım hesabına..


7- Tahammülsüzüm beynini kullanmayanlara. yeri gelir düşmanıma bile tahammül ediyorum ama beynini  kullanmaya yanaşmayanlara gerçekten tahammülüm yok.. Hele üniversite diplomalı ve/ya yüksek fiyatlı etiketli olanlarına hiç bir şekilde tahammülüm yok.. Bu kişiler karşımda oturduğu bazı anlarda  Hitler'in DNA sından bir klonlama yapabilsem ve DNAya da öyle bir komut yerleştirsem ki böylelerini seçip toplayıp sabun yapsa diye hayal kurduğum çık olmuştur.  Çıkamıyorsan şu ezberlerden, üstüne x-small gelen kalıplardan, kendin olamıyorsan, bir kişiliğin yoksa, düşünmek nedir bilmiyorsan..(korksa bile razıyım yeter ki düşünmeyi becerse) ne diye yer kaplıyor, dünya kaynaklarını tüketiyorsun ki? Zaten kaynaklar azaldı, nüfus fazla çoğaldı.. (neyse susayım artık yoksa faşizan duygularım azacak...)


(hiç değilse bir iyi tarafım varmış.. bu da bir şey.. ya o da olmasaydı?)

Tekrar teşekkür eder saygılarımı sunarım efem..
(alnımı yerlerde sürüyorum size selam vermek için... amma da abarttım yaa..)


24 yorum:

 1. teşekkür ediyorum...

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim. Ben Mini'nin Masalları. En kısa zamanda yayın yapmayı düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük bir heyecanla yayına başlayacağın günleri bekliyorum.. ve benim gibi bekleyen daha çok kişi olduğundan eminim..

   Sil
 3. Tebrikler daha nice başarılara hep beraber ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler.. fem.. size de yarın bir hoşgeldin hdiyesi gliyor...bu arada bilgi vermiş olayım.. benim kavanoza adın düşer düşmez, yarın bu saatlerde dağıtacağım hediye listesi için çıkınca çok güldüm.. demek bklmy glmiyor dedim..:) artık şans mı şanssızlık mı sen karar ver.. ben hediyemi vereyim de.. hem hdiyeye itiraz edilmez sevinrek kabul edilir di mi?


   bu vsileyle bütün gün isimleri kağıtlara yazarak tek tk kesip katlayan bizim erdoş'a da kocaman teşekkür edeyim bari..

   Sil
 4. Çok teşekkürler bu ödül için, ödülü kabul ettim ama 11 kişiye ver, hakkındaki 7 şeyi söyle bıdı bıdılarını yapamayacağım. Bir ödülden herkeste varsa o ödülün ne hikmeti kalır değil mi ama? :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kabul ettiğin için teşekkürler.. arkadaşlar mim olayını biraz daha onore eder hale getirmişler.. be aslında sevilenlere bir buket çiçek verilmiş olarak kabul etmeli diye düşündüm ben.. sen de sevildiğini artık bir kabul et.. sevildiğin için anlamlı.. her önüne gelene de vermiyorlar dimi ama?
   ileride daha farklı bir ödül töreni de gelecektir eminim..

   Sil
 5. Beni atlamamış olmana sevindim. (Egolarımda yüzüyorum.) Şakası bir yana, çok teşekkür ederim! ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh bu egolarımız...
   kabul ettiğin için ben de sevindim..

   Sil
 6. Bayrağı alıp burada dalgalandırdığın için teşekkürler.

  4. maddene katılıyorum en çok.
  Bir de önyargılarını eyleme dönüştürenler var ki sorma gitsin. Önce sor, soruştur, emin ol değil mi? Kuş beyninle ortalıkta dolaşma. Hani, kanıtın nerede?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana teşekkür derim beni onurlandırdığın için..
   Aynen ben de öyle düşünüyorum..

   Sil
 7. sen ödüllerin en güzelini yazarak ve anlasılarak kazandın zaten:)
  sevgıler canım:) bu arada müjde mi isterim:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sağol canım.. müjde?? hayırlısı ola bakalım...

   Sil
 8. Adsız4/5/12

  Teşekkür ederim. Kırmızı halıdan da geçmek ayrıca süper oldu. Ödülümü aldım, gidiyorum. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sana ödül vermek bnim için bir şereftir..

   Sil
 9. Tebrik ediyorum ve ayrıca bende teşekkür ediyorum. Sahnede biraz heycanlansam da çok güzel bir geceydi ödülümü aldım, sevinçliyim :). (mod'a çok girmiş olabilitem var) Öptüm!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahh ahh şu sahne heyecanı bunca senedir hep ödül alırsın yine de heyecanlanıyorsan benim ilk ödülümde heyecanım normal demek...aramızda sizi görmek muhteşmdi..

   Sil
 10. Benim de birikti bu ödüller ne yapıcaz kıvranıp duruyorum :)Kavramların içini boşaltmaya ben de hastayım, öyle böyle değil!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hiç sorma kaçarı yok.. bir ödül töreni düznleycen artık..!
   ama bn müthiş bir ödül töreni hazırlığındayım ytiştirirsem pt duyuracam davtiyeleri..:)

   Sil
 11. Bu güzel ödül töreninde bu güzel konuşmayı yaptığın için teşekkürler :) Bütün maddelerine katılıyorum ayrım yapmadan.. ama en çok birinci madden çok hoş aynı ben gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim efem ..:) zaten başka güzel maddem yok sana da o madde yakışır zaten.. hep sevgiyle kal..

   Sil
 12. Tebrik ederim.
  Cok da tesekkur ederim, bu benim ilk ödülüm, ne kadar mutlu oldum bilemezsin :)
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler..
   ben bu ödüle kadar gelen 2 adet ödülün ödülolduğunu anlamamıştım... mim diye kabul etmiştim... yaaa... işte böyleeee..
   o yüzden bu da benim ilk ödülüm sayılır..

   Sil

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...